Sort by
  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Extraction 2

    ★★★

  • 19B

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • About Him & Her

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The First Day of My Life

    ★★★½

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Athena

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Taslim Ahali

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★★½

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • R.M.N.

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Utama

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★