• Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • River's Edge

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Pop Team Epic

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead