Abderhman has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Departures

Departures

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Portishead - Concert Prive

Portishead - Concert Prive

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Second Night

The Second Night

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pulse

Pulse

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eros + Massacre

Eros + Massacre

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★½
Edit this entry  
05
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
04
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind

Wind

1996
×
Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Edit this entry  
19
We Loved Each Other So Much

We Loved Each Other So Much

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Linklater: On Cinema and Time

Linklater: On Cinema and Time

2013
×
Edit this entry  
10
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry