• Thor: Love and Thunder

  • Paranormal

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Polar

    ½

  • Glass

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Bird Box

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ½

  • Johnny English Strikes Again

    ½

  • Green Book

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ½

  • The Favourite

  • Roma

    ½

  • The Meg

    ½

  • The Equalizer 2

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Death Wish

    ½

  • Black Panther

    ½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Murder on the Orient Express

    ½

  • Jigsaw

    ½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day