• Memories of Murder

    Memories of Murder

    ★★★★★

    اول ساعه من الفيلم : ايه البضان دا شكلي مش هكمل الفيلم
    تاني ساعه من الفيلم : اووف جمدان فشخ
    اخر ربع ساعه : ياراجل دا انت ناقص تيجي

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★★★

    خخخخخخخخخخخخخخخ ايه النهايه دي

  • Punch-Drunk Love

    Punch-Drunk Love

    ★★★★★

    الفيلم دا من اغرب الافلام اللي شوفتها من بدايته حسيت ف حاجات غلط بس بعد لما خلصته
    طلع فيلم عظييييم نيك
    احسن فيلم رومانسي شوفته ف حياتي وتاني احسن فيلم لبول توماس اندرسون بعد ستسيل الدماء
    انا قبل الفيلم دا كنت فاكر ان ادم ساندلر بيعمل افلام بضان وهو ممثل بضان بس بعد لما شوفته غيرت رأيي اداءه كان عظيم فشخ دا غير ان لسه هشوفله ان كت جيمز الشهر الجاي
    طلع ممثل عظيم فعلا
    ف النهايه الفيلم يستاهل 5 نجوم
    بول توماس اندرسون تالت احسن مخرج ف التاريخ واحسن مخرج ف القرن ال 21

  • There Will Be Blood

    There Will Be Blood

    ★★★★★

    عندي حاجه واحده اقولها
    اي حد مش مدي الفيلم دا 5 نجوم يبقي مبيفهمش سينما


    كلامي كرستيانو

  • First Reformed

    First Reformed

    ★★★★★

    الفيلم دا من اكتر الافلام اللي ساب تاثير عليا
    انا شخصيا مفهمتش النهايه اوي بس احداث الفيلم من الحاجات اللي صعب تتنسي
    شوفت الفيلم امبارح وقعدت فتره افكر فيه واشوف فيديوهات ليه لغايه لما عرفت اد ايه الفيلم دا عظيم وبالفعل من احسن الافلام اللي جت اخر 10 سنين

    مع ان النهايه معجبتش كتير من الناس لانها مش مفهمومه اوي بس لو دورت هتعرف ان دا كان من وحي خياله مش اكثر او دي النهايه اللي هو تصورها لكن هو اساسا انتحر

    فيلم عظيم جدا يستاهل 5 من 5

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive

    ★★★★★

    Wow that was a great experience
    Well I don't have anything to say about this film I lost my words
    Great performances and great plot the ending was fucking awesome
    This movie gets a 5 stars without any doubt
    I have already aded him to my favorite movies of all time

    ( sorry my English is not good enough I am Egyptian so yeah!
    Go watch the movie if you haven't seen him

  • The Street Player

    The Street Player

    ★★★★★

    كلمه واحده بس توصف التحفه الفنيه الخالده دي


    الاعظم

  • Barry Lyndon

    Barry Lyndon

    ★★★★★

    الكلام مش هيكفي انوا يوصف التحفه الفنيه دي والله
    وانا داخل الفيلم كنت فاكر وحاسس انوا هيبقي ممل وكدا عشان الفيلم 3 ساعات يعني مدته كبيره المفروض
    حرفيا 3 ساعات من الكمال ومفيش لحظه ملل خالص وشخصيه باري ليندون هتحبها من اول 10 دقايق من الفيلم مثلا

    ببساطه من اجمل ما رات عيناي وتوب 5 مستريح

    الاحداث والشخصيات والموسيقي وطريقه سرد الاحداث كلهم 10 علي 10 مفيهمش ولا غلطه

    والحته المشهوره ف الفيلم دي الرسمه اللي لما كان باري نايم…

  • Paths of Glory

    Paths of Glory

    ★★★★★

    الفيلم دا جميل فشخ وكوبريك كان سابق عصره فعلا
    وانا داخل اتفرج علي الفيلم كنت مفكر اني هتفرج علي فيلم حربي وبتاع وكل الفيلم ضرب نار زي 1917 مثلا بس لقيت حاجه غير كدا ولقيت قصه اعمق من كدا بكتير ونهايه الفيلم جامده فشخ وكيرك دوغلاس الله يرحمه كان عامل اداء خيالي ف الفيلم دا


    بكل بساطه الفيلم يستاهل 5 نجوم خش شوفه لو مشفتوش مدته قصيره بس فيلم جميل فشخ

  • Oldboy

    Oldboy

    الفيلم دا ممكن يكون من اكتر الافلام اللي الناس اختلفت عليه هل هو فعلا فيلم عظيم ولا فيلم اوفررايتد وبضان

    انا من الناس اللي بتقول عليها انوا فيلم بضان فعلا واوفررايتد

    هقولك ليه اولا ودي اهم حاجه احداث الفيلم وترتيب احداث الفيلم كان ممل بشكل بضان مع اني مش بحب اقول كلمه ممل دي علي الافلام لان الملل ممكن يكون ف حد ذاته نقطه قوه بس فعلا الفيلم دا ملل بطريقه بشعه واحداث بطئيه وانت اول ساعه من الفيلم مش…

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    فيلم ويبلاش ممكن يكون ببساطه من احسن الافلام اللي هتشوفها عينك
    مش بجامل ولا حاجه ممكن ف ناس ميعجبهاش الفيلم عشان المخرج اللي عمله هو نفس المخرج اللي عمل فيلم لالاند اللي هو ممكن يكون فيلم بضان عند ناس كتيره فشخ ومنهم انا

    ممكن تاخد فكره غلط عن الفيلم انوا فيلم موسيقي وخلاص طول الفيلم الات موسيقيه وكدا ومفيش قصه
    احب اعرفك ان دا غلط الفيلم فيه دراما جامده فشخ
    اداء جي كي سيمونز حاجه تفوق الوصف والله خد اوسكار…

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★★★

    اعظم فيلم اخر ٥ سنين واعظم تجربه الواحد جربها ف حياته بعد ستسيل الدماء

    اداء ويليام ديفو كان فوق الوصف والنهايه بتاعت الفيلم كانت عظيمه فشخ

    ف بدايه الفيلم هتحس انك مشفاهم حاجه ولما تخلص الفيلم مش هتفهم حاجه برضوا الحاجه




    المفروض تعملها انك تخش تشوف شرح الفيلم علي الوتيوب





    ببساطه شديده الفيلم يستاهل العلامة الكامله ويستاهل انوا يكون احسن فيلم ف اخر ١٠ سنين



    مع ويبلاش وهير وبيردمان)