Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Weak Hero Class 1

Weak Hero Class 1

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
New Life Begins

New Life Begins

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Oh No! Here Comes Trouble

Oh No! Here Comes Trouble

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Someday or One Day

Someday or One Day

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Someday or One Day

Someday or One Day

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
06
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Duty After School

Duty After School

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lesson in Murder

Lesson in Murder

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Soulmate

Soulmate

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Glory

The Glory

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Weak Hero Class 1

Weak Hero Class 1

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Missing

Missing

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Even if This Love Disappears from the World Tonight

Even if This Love Disappears from the World Tonight

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Unlocked

Unlocked

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Re/Member

Re/Member

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Dream High

Dream High

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gannibal

Gannibal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Someday or One Day

Someday or One Day

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wandering

Wandering

2022
×
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Revenge of Others

Revenge of Others

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Connect

Connect

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
At a Distance, Spring is Green

At a Distance, Spring is Green

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Missing

Missing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
First Love

First Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry