closetmonster has logged 62 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sauvage

Sauvage

2018
×
Edit this entry  
30
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Living Is Easy with Eyes Closed

Living Is Easy with Eyes Closed

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The World Is Big and Salvation Lurks Around the Corner

The World Is Big and Salvation Lurks Around the Corner

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Sparrows

Sparrows

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★½
Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Edit this entry  
18
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
13
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
Edit this entry  
13
54

54

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Stop-Loss

Stop-Loss

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Edit this entry