Sort by

closetmonster has logged 456 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Solomon's Perjury 2: Judgment

Solomon's Perjury 2: Judgment

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Orange

Orange

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Birdy

Birdy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
Read prior review Edit this entry  
23
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Five Eagles

Five Eagles

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Aviva

Aviva

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Incident

The Incident

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Ego

Ego

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Parallel

Parallel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Beyond the Dream

Beyond the Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Theatre: A Love Story

Theatre: A Love Story

2020
×
Edit this entry  
10
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sharing Christmas

Sharing Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
08
My Christmas Love

My Christmas Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Starve

Starve

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monster Hunt

Monster Hunt

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Start-Up

Start-Up

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Detention

Detention

2019
×
Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Enigma of Arrival

The Enigma of Arrival

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vanishing Time: A Boy Who Returned

Vanishing Time: A Boy Who Returned

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Buying Ears

Buying Ears

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry