Sort by

closetmonster has logged 33 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Undine

Undine

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
22
Sabar Ini Ujian

Sabar Ini Ujian

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Angst

Angst

1983
×
★★
Edit this entry  
18
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
End of the Century

End of the Century

2019
×
Edit this entry  
15
The Pool

The Pool

2018
×
Edit this entry  
14
The Beach House

The Beach House

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
I Met a Girl

I Met a Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love O2O

Love O2O

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Bad Genius: The Series

Bad Genius: The Series

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Go Ahead

Go Ahead

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
A Day

A Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love The Way You Are

Love The Way You Are

2019
×
★½
Edit this entry