• Blackbird

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Castle in the Ground

    ★★

  • Babyteeth

  • Moffie

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Prince

    ★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Goodbye Mother

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Under Your Bed

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Two Blue Stripes

    ½

  • Crawl

    ★★½

  • The True Adventures of Wolfboy

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★

  • Kiss of the Rabbit God

  • Bento Harassment

    ★★★½

  • Prelude

    ★★

  • End of Sentence

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Strange But True

    ★★½

  • Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

    ★★★½

  • Love The Way You Are

    ★½

  • Milkshake

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Van

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★

  • Rocketman

    ★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • A Dog's Journey

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Dreamland

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Low Tide

    ★★★