blackberry girl has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slingshot Cops

Slingshot Cops

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Status Update

Status Update

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry