Sort by

Tony has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry