Sort by

shelly has logged 105 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rat Race

Rat Race

2001
×
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
01
Lev

Lev

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Unbearable Lightness of Being

The Unbearable Lightness of Being

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★
Edit this entry