Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
½
Edit this entry  
05
The Maiden

The Maiden

2016
×
★★
Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sea

The Sea

1895
×
★★★
Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry