Abner has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Killed Eloá?

Who Killed Eloá?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry