• Umbrella

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Day...

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • David

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Memory House

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Joker: Put on a Happy Face

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Black Is King

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★★★

  • Sandy & Junior: A História

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★½

  • Empty Places

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Rich in Love

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • One World: Together at Home

  • Hamsa

    ★★

  • Love Wedding Repeat

  • Evil Eye

    ★½

  • Hysterical Girl

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½