• The Way Back

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Guardians of Life

    ★★

  • The Present

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Sergio

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wander Darkly

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Do Not Split

    ★★★½

  • Yes-People

  • Wake Up

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Genius Loci

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Model Citizen

    ★½

  • Loop

    ★★★½

  • The Turning Point

  • Dolittle

    ½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Togo

    ½

  • Pinocchio

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Wind

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Richard Jewell

  • Os Parças 2

  • Noelle

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Rebooted

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★

  • White Eye

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★