• 1917

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Richard Jewell

  • Os Parças 2

  • Noelle

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Rebooted

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★

  • White Eye

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Reimagining Rodan

    ★★

  • Creating Ghidorah

    ★★

  • Making Mothra

    ★★★

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • 7500

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Daughter

    ★★★★

  • Madonna: World of Madame X

  • Anima

    ★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Feeling Through

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½