Sort by

mirna has logged 54 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
For Better, For Worse

For Better, For Worse

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Be Eternal: Champions of America

Be Eternal: Champions of America

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Private Lesson

Private Lesson

2022
×
Edit this entry  
08
The Marriage App

The Marriage App

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jumping from High Places

Jumping from High Places

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Royalteen

Royalteen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Memories of a Teenager

Memories of a Teenager

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
On Probation

On Probation

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Blame Karma!

Don't Blame Karma!

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
12
El Potro: lo mejor del amor

El Potro: lo mejor del amor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Radio

Radio

2003
×
★½
Edit this entry  
12
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
Edit this entry  
12
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Edit this entry