• Halloween Kills

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Homunculus

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

  • Zombieland: Double Tap

  • Joker

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Glass

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • ‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Jigsaw

    ½

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • It

  • Death Note

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

    ★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Resident Evil: Vendetta

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★★

  • Fences

    ★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Sing

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Pete's Dragon

    ★★

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Your Name.

    ★½

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Finding Dory