Sort by

sofi✨ has logged 484 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hombre

Hombre

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry