sofi✨ has logged 71 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Janie Jones

Janie Jones

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry