Sort by

sofi✨ has logged 41 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry