Sort by

sofi✨ has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry