Sort by

sofi✨ has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry