Sort by

sofi✨ has logged 363 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gilda

Gilda

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suburra

Suburra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Farewell, Friend

Farewell, Friend

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Push

Push

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Is a Light

There Is a Light

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Contraband

Contraband

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
if....

if....

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
California Suite

California Suite

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Property Is Condemned

This Property Is Condemned

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Be Bad

Don't Be Bad

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Faraway, So Close!

Faraway, So Close!

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trust

Trust

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry