Sort by

sofi✨ has logged 34 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Regeneration

Regeneration

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry