Sort by

sofi✨ has logged 349 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Jagged

Jagged

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nights in Rodanthe

Nights in Rodanthe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mario

Mario

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before the Fall

Before the Fall

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chiara Ferragni: Unposted

Chiara Ferragni: Unposted

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry