Sort by

sofi✨ has logged 160 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Electric Horseman

The Electric Horseman

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Medieval

Medieval

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Astérix at the Olympic Games

Astérix at the Olympic Games

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clean

Clean

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Movie Stars

The Last Movie Stars

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaamelott: The First Chapter

Kaamelott: The First Chapter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Movie Stars

The Last Movie Stars

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hatari!

Hatari!

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1

1

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Schumacher

Schumacher

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry