• Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Work It

    ★★★

  • Ava

    ½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ½

  • Extraction

    ★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Whindersson Nunes: Adult

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ready to Mingle

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • The Silence

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Nappily Ever After

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★