RSS feed for leny ⚡
  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Normal People

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Sanditon

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★½

  • Hellboy

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Wounds

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Lodge

    ★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • Apollo 11