A. has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Villains

Villains

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Filth

Filth

2013
×
★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
It

It

1990
×
★★
Edit this entry  
02
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★½
Edit this entry