A. has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Radius

Radius

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jason X

Jason X

2001
×
Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Delirium

Delirium

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
31
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry