Sort by

Miguel has logged 141 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rustin

Rustin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Edit this entry  
09
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★
Edit this entry  
08
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strays

Strays

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry