Sort by

abram has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Piece: Strong World

One Piece: Strong World

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★½
Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Street Boy

Street Boy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Going Electric

Going Electric

×
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saraband

Saraband

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dreams

Dreams

1955
×
★½
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry