Sort by

tabea has logged 21 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry