tabea has logged 11 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luther

Luther

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry