Sort by

tabea has logged 122 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Call for Nowhere

Last Call for Nowhere

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night School

Night School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry