• tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Boogie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • R#J

    ★★

  • Cusp

    ★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • One for the Road

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

  • Against the Current

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Leap

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Joe Bell

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

  • Holler

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★