abby has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blaze

Blaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dog Days

Dog Days

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry