• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • A Year-End Medley

    ★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Tinted With You

    ★★★

  • Single’s Inferno

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The Tasty Florida (Movie)

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • My Beautiful Man

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Dr. Brain

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • My Sweet Dear

    ★★★

  • My Name

    ★★★½

  • My Love Mix-Up!

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★½

  • Please Tell Me So

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • In The Soop SVT. Ver

    ★★★★

  • D.P.

    ★★★★★

  • Guimoon: The Lightless Door

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Hostage: Missing Celebrity

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Sinkhole

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Given

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★