abbie has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Agatha and the Truth of Murder

Agatha and the Truth of Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Wish You

Wish You

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry