RSS feed for Abykusdinar
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mahasiswi Baru

Mahasiswi Baru

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Single: Part 2

Single: Part 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Xavier

Xavier

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trash

Trash

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pocong The Origin

Pocong The Origin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ave Maryam

Ave Maryam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Homestay

Homestay

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Whisper

Death Whisper

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Skin

Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry