acalhoun has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10 Years

10 Years

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paradox

Paradox

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Traitor

Traitor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deceived

Deceived

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Futureworld

Futureworld

1976
×
½
Read the review Edit this entry