Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon Evolutions

Pokémon Evolutions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
That Time I Got Reincarnated as a Slime the Movie: Scarlet Bond

That Time I Got Reincarnated as a Slime the Movie: Scarlet Bond

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Generations

Pokémon Generations

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pokémon Origins

Pokémon Origins

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twins

The Twins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Edit this entry  
05
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mysterians

The Mysterians

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dual

Dual

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry