Sort by

Zach has logged 78 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Feast

Feast

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lie

The Lie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Demented

Demented

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry