Sort by

Zach has logged 336 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gabriel Iglesias: Stadium Fluffy

Gabriel Iglesias: Stadium Fluffy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bigfoot vs Krampus

Bigfoot vs Krampus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Terror Train

Terror Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Species

Species

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Megaguirus

Godzilla vs. Megaguirus

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry