Sort by

Zach has logged 38 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breaking

Breaking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry