Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Phase IV

Phase IV

1974
×
Read the review Edit this entry  
19
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry