Sort by
  • Nomadland

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Gifted

  • Ghost in the Shell

  • Life

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Fences

  • Passengers

  • A Cure for Wellness

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Great Wall

  • Bad Santa 2

  • Allied

  • Rules Don't Apply

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

    ★★★★½

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

  • Moana

  • Inferno

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Accountant

  • Masterminds

  • Split

  • The Girl on the Train

  • Snowden

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Deepwater Horizon

  • Bleed for This

  • The Promise

  • Lion

  • Queen of Katwe

  • Colossal

  • Trespass Against Us

  • Free Fire

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • One More Time with Feeling

  • Arrival

  • Ben-Hur

  • Kubo and the Two Strings

  • Born in China

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • Ghostbusters

  • The Infiltrator

  • Jason Bourne

  • Star Trek Beyond

  • Sultan

  • Anthropoid

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • Free State of Jones

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★½